Skip to main content

США та ЄС продовжать підтримку енергетики України

Представники Вашингтона та Брюсселя засудили атаки РФ на українську енергетичну інфраструктуру. США та Євросоюз продовжать підтримку України та Молдови у сфері енергетики. Про це 7 листопада повідомив Білий дім за підсумками засідання […]

Представники Вашингтона та Брюсселя засудили атаки РФ на українську енергетичну інфраструктуру.

США та Євросоюз продовжать підтримку України та Молдови у сфері енергетики. Про це 7 листопада повідомив Білий дім за підсумками засідання робочої групи у сфері енергобезпеки.

“ЄС та США продовжать співпрацювати у питанні надання термінової енергетичної допомоги Україні, а також підтримувати інші найбільш постраждалі країни регіону, наприклад, Молдову”, – йдеться у спільній заяві групи за підсумками зустрічі 3 листопада.

Учасники засідання “засудили неспровоковану агресію Росії проти України та неодноразові атаки Росії на цивільну енергетичну та електричну інфраструктуру, а також ризики у гуманітарній сфері, спричинені цими атаками”.

Крім цього, Вашингтон і Брюссель заявили про прихильність до “прискореного та відповідального переходу на чисті джерела енергії”, а також мають намір працювати над збереженням високого рівня поставок ЗПГ до Європи в 2023 році.

Раніше повідомлялося, що ЄС виділить Україні 25,5 мільйона євро для підтримки енергосистеми, а також надасть енергообладнання.