Skip to main content

Німеччина передала Україні 30 бронеавтомобілів Dingo, ракети до IRIS-T та тягачі M1070 Oshkosh

На сайті уряду ФРН оновили перелік допомоги, яка вже надійшла Україні Цього разу в списку переданого озброєння є 30 бронеавтомобілів Dingo та ракети для ЗРК Iris-T. Також Німеччина передала українським військовим засоби […]

На сайті уряду ФРН оновили перелік допомоги, яка вже надійшла Україні

Цього разу в списку переданого озброєння є 30 бронеавтомобілів Dingo та ракети для ЗРК Iris-T. Також Німеччина передала українським військовим засоби для захисту від ворожих безпілотників та їхнього пошуку.

Повний список допомоги виглядає так:

  • 30 бронеавтомобілів Dingo;
  • ракети для Іris-T;
  • 18 систем захисту від дронів і створення перешкод;
  • 18 розвідувальних дронів;
  • 5 важких тягачів M1070 Oshkosh;
  • 3 навантажувачі.

Перелік переданої в Україну допомоги оновлюється щотижня. Проте уряд Німеччини не розкриває деякі деталі наданого озброєння: кількість ракет до Iris-T або ж характеристики систем протидії безпілотникам.

У середині вересня Німеччина вже повідомляла про плани передати в Україну бронемашини Dingo. Йшлося про 50 одиниць транспорту. Це бронемашини компанії Krauss-Maffei, прийняті на озброєння Бундесверу у 2003 році.

У мережі на початку листопада вже були опублікувані кадри з автомобілями Dingo, які ймовірно прямували в Україну.

Зауважимо також, що Україна отримала танкові тягачі M1070 Oshkosh. Вони призначенні транспортування танків, розгортання та евакуації бронетранспортерів, самохідної артилерії, броньованих бульдозерів та інших важких транспортних засобів та обладнання всіх типів.

Раніше такий тягач для українських сил придбали «Фонд Порошенка» і ГО «Справа Громад».

Також на сайті німецького уряду опубліковано список допомоги, яку планують відправити Україні. У цьому переліку є неназвана кількість ракет для Iris-T, а також 42 броньованих машини розмінування, 4 мобільні засоби для розмінування, 3 дистанційно керовані пристрої для розмінування та 5 мобільних комплексів розвідки.

12 жовтня Україна отримала перший ЗРК IRIS-T від Німеччини. Уже 14 жовтня він став на бойове чергування.

За тиждень в Повітряних силах повідомили, що інформацію про бойове застосування комплексу передали колегам з Німеччини.

«Крайні обстріли, які в нас були: IRIS-T показала себе надзвичайно з гарної сторони. Ця інформація щодо бойового хрещення цього комплексу і перевірки його боєздатності і результативності в бойових умовах – пройшла. Ця інформація буде передана німецькій стороні», – сказав речник Командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

Україна очікує на передачу ще трьох комплексів найближчим часом.