Skip to main content

Стають на коліна та носять військових на руках: львівський волонтер поділився враженнями від відвідин звільненого Херсона

Львівський волонтер Ростислав Радиш, 12 листопада, відвідав звільнене місто та поспілкувався з мешканцями Свої враження волонтер розповів. Ростислав Радиш сьогодні відвідав звільнений Херсон. Для людей привіз гуманітарну допомогу. За його словами, наразі […]

Львівський волонтер Ростислав Радиш, 12 листопада, відвідав звільнене місто та поспілкувався з мешканцями

Свої враження волонтер розповів.

Ростислав Радиш сьогодні відвідав звільнений Херсон. Для людей привіз гуманітарну допомогу. За його словами, наразі у місті ще досить небезпечно, оскільки росіяни замінували все після себе.

“Лише вчора на міні волонтери підірвалися, – розповідає Ростислав Радиш. – У самому місті ще є багато росіян, котрі “загубилися” і переодягнули в цивільне, щоб втекти. Тому треба бути дуже обережними. Але люди дуже щасливі. Вони аж під машини кидаються, щось хочуть подарувати чи обійняти. Військові нарозхват, хтось на коліна стає. Відчувається, що місто святкує перемогу”.

Волонтер зізнається, після відвідин говорити ще важко, емоції переповнюють.

“Ми зайшли в один магазин разом з військовими. Люди скидалися, щоб нам булочки купити, – сміється Ростислав. – А прийшов власник і дав нам енергетики. Дуже сильна підтримка відчувається. Вони не очікували, були дуже здивовані”.

Могли схопити людей на вулиці, завезти у підвал і катувати електрикою

Але найгірше те, що довелося пережити херсонцям. Вони розповіли про жахіття окупації волонтерам.

“Я розмовляв з людьми у центрі міста та у спальному районі, – каже Ростислав. – У центрі один чоловік розповідав, що до його будинку росіяни занесли вибухівку. Вона досі там, тому він шукав допомоги. А ще один місцевий розповідав, що на вулицю було страшно виходити. Бо росіяни могли будь-кого схопити, завезти у підвал і катувати електрикою. А у спальному районі люди взагалі не хотіли розповідати. Лише казали, що дуже страшно було. У Киселівці люди казали, що окупанти ходили по домах та заставляли віддавати побутові речі. А також “полювали” на чоловіків до 35 років”.