Skip to main content

Медаль «За відвагу»: у Черкасах нагородили родини військових

У Черкасах 15 листопада під час сесії міської ради нагородили родини загиблих військових. Про це повідомила з місця події власна кореспондентка Суспільного Катерина Криниця. Ордени “За мужність” III ступеня отримали родини молодшого […]

У Черкасах 15 листопада під час сесії міської ради нагородили родини загиблих військових. Про це повідомила з місця події власна кореспондентка Суспільного Катерина Криниця.

Ордени “За мужність” III ступеня отримали родини молодшого сержанта Олексія Семенюка, старшого солдата Сергія Жицького, старшого сержанта Леоніда Волика, сержанта Ігоря Работіна.

Герої поклали життя за волю та незалежність нашої держави — України.

Отримала орден дружина загиблого Олексія Семенюка — Лідія. Розповіла, що ця нагорода важлива для їх родини:

“Насправді, це дуже важливо, тому що це заслужена нагорода. Для нас це сумно, але ми дуже пишаємось тим, що йому дали цю нагороду. Звісно хотілося, щоб він її отримав особисто, але отримуємо вже ми її. Вона буде на пам’ять синові, він буде знати, що тато його був героєм, що він не боявся, що він мужньо зустрів ворога на позиції в зоні ООС”.

З молодшим сержантом Олексієм Семенюком попрощалися 16 березня. Він загинув 5 березня під час обстрілів поблизу Сєвєродонецька на Луганщині, за три дні до свого 37-річчя. Він мав позивні “Терміт” та “Нацик”, які отримав у 2014 році, коли добровольцем пішов воювати на схід України.

Нагороду Леоніда Волика отримала мати — Людмила Петрівна. Поліг воїн поблизу селища Новотошківське на Луганщині 17 квітня, захищаючи Україну. Йому було 37 років. У Леоніда залишилися батьки та двоє сестер, одна з яких також стала на захист країни.

Нагороду Сергія Жицького отримав його хрещений батько Григорій Шкляр.

Сергій Жицький був учасником АТО, а з початком активної фази російського вторгнення знову став на захист рідної землі. До цього працював у сфері обслуговування населення. Воїн поліг у бою на Донеччині. Внаслідок артилерійського обстрілу позицій отримав поранення, несумісні з життям.

“У перший день повномасштабного вторгнення він подзвонив мені і я його відвіз на вокзал. Він сказав, що йде на війну, аби нас захищати — рідних, близьких, країну. Потім у нього була ротація 18 березня, я забирав його, був він вдома два дні і нічого не віщувало біди. Близько 3 травня йому дали нагороду «За мужність», але він був на стільки скромним, що старався про неї не розмовляти, говорив, що просто робить свою справу”, — прокоментував Григорій Шкляр.

Орден Ігоря Работіна отримала його матір — Наталія Андріївна. Сержант Ігор Работін із Черкас загинув в оборонному бою на Донеччині поблизу селища Довгеньке. Він був командиром господарчого відділення взводу матеріального забезпечення десантно-штурмового батальйону окремої десантно-штурмової бригади. Йому було 31 рік.

Вічна слава та пам’ять тобі Герою!