Skip to main content

“Я все кинув і повернувся захищати Батьківщину”. Сапер з Кам’янця отримав відзнаку Міноборони

Захисник з позивним “Рижий” був на заробітках за кордоном, коли почалась війна. Він все кинув і повернувся захищати Батьківщину. А за героїзм та професіоналізм його нагородили “Знаком пошани”. Сапера з символічним позивним […]

Захисник з позивним “Рижий” був на заробітках за кордоном, коли почалась війна.

Він все кинув і повернувся захищати Батьківщину.

А за героїзм та професіоналізм його нагородили “Знаком пошани”.

Сапера з символічним позивним “Рижий” називають росомахою. Адже він несе службу в 68-ій окремій єгерській бригаді імені Олекси Довбуша. Нещодавно “Рижого” нагородили почесним “Знаком пошани” від Міністерства оборони України. Про це розповідають на сторінці військового підрозділу.

— Сапер-росомаха з позивним “Рижий” отримав відзнаку Міністерства оборони України — нагрудний знак “Знак пошани” – з рук командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського. Він заслужив цю нагороду за проявлений героїзм, професіоналізм та зразкове виконання військового обов’язку, — повідомляють у 68-ій єгерській бригаді.

Нагрудний знак «Знак пошани» є найвищою заохочувальною відзнакою Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Ним можуть відзначатися особи рядового і начальницького складу, звільнені зі служби цивільного захисту, пенсіонери з числа колишніх працівників та державних службовців ДСНС, якщо вони не були раніше нагороджені цією відзнакою. Протягом календарного року кількість нагороджених не може перевищувати 400 осіб.

“Рижий” щодня ризикує життям

Захисник родом з міста Кам’янець-Подільський. Раніше “Рижий” працював на заводі “Електрон”. А коли росія вторглася на Донбас у 2014 році, він пішов в АТО.

Боєць три роки відслужив у складі ракетно-артилерійського озброєння. За цей час його відзначили кількома нагородами, зокрема, орденом “За мужність”.

Після демобілізації хлопець вирішив поїхати на заробітки в Польщу. Саме там він був до 24 лютого, до того, як розпочалась повномасштабна війна росії проти України.

— Я одразу все кинув і повернувся захищати Батьківщину. Так і потрапив у саперний підрозділ росомах, — розповів “Рижий”.

“Найважче було під Вугледаром”

Військовий щодня ризикує життям, заміновуючи дороги, ліси та поля, щоб “стримати навалу орків”. Він зізнається, що найважче працювати було на Донеччині, у Волноваському районі.

— Найважче було працювати під Вугледаром, коли ворог пішов у наступ. Нам довелося ставити міни 3-4 дні підряд під безперервними обстрілами. Зараз ситуація теж дуже складна, але це нас не зупинить на шляху до перемоги! — підкреслює воїн.

А також “Рижий” нещодавно одружився. Побрався з коханою під час відпустки. Тому тепер для нього головне – повернутися живим і здоровим до новоспеченої дружини. А всі наступні подвиги робити вже для неї.