Новини України Українські Добровольці

“Петро Мазур каже, що зробить усе, щоб звільнити Україну”, — історія нацгвардійця з Вінниччини

22-річний Петро Мазур — начальник штабу окремого підрозділу. У його підпорядкуванні понад сотня військових. Про те, як отримав поранення, чому побратими вирішили, що він загинув, та чому вирішив знову повернутися на службу, розповів Суспільному.

Стати оборонцем чоловік вирішив 2017 року. У 2021 році з відзнакою закінчив Національну академію НГУ. Дідусь і мама Петра також військові.

“Дідусь полковник — мій приклад. Скрізь водив із собою. Мама — майор медичної служби. Було очевидно, що я стану військовим”, — говорить Петро Мазур.

24 лютого боєць був на плановій ротації на Донеччині. 24 березня в селищі Солодке отримав важке поранення. Того дня побратими передали по рації, що він “двохсотий”.

“Натрапили на ДРГ та вступили в ближній бій. Розірвалася граната. Перший осколок в щоку зайшов, інший в черепі перебив зоровий нерв. У лівому оці одразу зір втратив. Легеня пробита була. Тим хлопцям, які мене на собі витягли, життям завдячую. Адже уже лежав, прощався. Побратим передав, що я 200-й, бо не рухався”, — згадує боєць.

Петра Мазура рятували, оперували і лікували в Курахово, Дніпрі та Вінниці. В його тілі й нині металеві пластини та осколки. Ті, що дістали лікарі, носить з собою. Крім того, нацгвардієць не бачить на ліве око, однак в липні повернувся на службу.

“Виходить вчився стільки, отримав поранення, щоб не служити?.. Що робити в житті, як кидати все. Чим буду займатися”, — каже Петро.

Попереду у нього ще декілька операцій. Діставатимуть пластини з плеча. Далі, каже, планує повертатися на передову.

“Зроблять операцію, дістануть пластину. Хлопців треба міняти. Совість мені так каже. Щоб син спитав: де ти був у 2022 році, поки війна була? І я міг сказати: синок я Донецьк звільнив, чи я в Крим зайшов із першими підрозділами. І я для нього героєм був”, — говорить захисник.

Петро Мазур каже, що зробить усе, щоб звільнити Україну.

TN

Related Posts

Felix Doesn’t Get Tired of Shouting Loudly Until Someone Can Hear Him

This is thе stᴏry ᴏf Fеlix, a black puppy that sᴏmе nеighbᴏrs hеard crying lᴏudly and that’s why thеy dеcidеd tᴏ call animal aid fᴏr hеlp. Unfᴏrtunatеly, nᴏ…

«Якби мені навіть хтось сказав, що я загину, то все одно пішов би воювати» Її коханий не став чекати повістки, а одразу записався добровольцем захищати Україну.

«Коли повідомили, що загинув чоловік, у мене телефон випав із рук, а донька потрапила в лікарню…» – Вдова Героя Івана Шишка «Хтось квіти і цукерки купує, коли освідчується,…

“Кохання сильніше за темряву” одружився військовий з Хмельниччини

Через ворожу атаку, зникло світло. Але церемонію одруження молодята не відклали. Євген та Ольга познайомилися близько двох років тому. 24 лютого змінило їхнє життя, як і кожного українця….

«Підлікуюся – і знову на передову» Волинянину вийняли 100 осколків, підлікувався – і знову на фронт!

На початку серпня, на п’ятому місяці повномасштабного вторгнення росії в Україну, наша газета розповідала про Василя Пасевича із села Любешівська Воля Камінь-Каширського району. На той час він після…

Військовий з Ковеля Валентин Кузьмук вірить, що українці здолають усі труднощі

Хоч світла немає, але попереду набагато страшніше. Про це розповідає Ковельська міськрада. Там зазначили, що ковельчанин Валентин Кузьмук останнім часом брав участь у звільненні української землі на Каховському…

“Відпрацював, і через кілька хвилин вгатив танк чи САУ”: військовий єгер розповів про обстріли окупантів

У 68-й окремій єгерській бригаді ім. Олекси Довбуша служить військовий на псевдо Малиш. Позивний він отримав від назви своєї зброї – компактної штурмової гвинтівки “Малюк” Про це повідомили…

Leave a Reply

Your email address will not be published.