Skip to main content

Не встигли спуститися в укриття: Як військовий він відразу зрозумів, що шансів вижити у його близьких не було

У будинку на Жилянській у Києві 17 жовтня під час атаки іранськими дронами загинула родина Віктора Ганича – його мама та вітчим Вони не встигли спуститися в бомбосховище. Віктор – військовий, який […]

У будинку на Жилянській у Києві 17 жовтня під час атаки іранськими дронами загинула родина Віктора Ганича – його мама та вітчим

Вони не встигли спуститися в бомбосховище. Віктор – військовий, який приїхав буквально на кілька днів додому після важких боїв. Наразі йому потрібна допомога, оскільки згоріли всі речі, а головне – документи.

Зараз від старого будинку на вулиці Жилянській, 116А залишилася лише половина. Друга частина будівлі впала, у вікнах видно гори цегли та дощок. На одному вікні досі бовтаються чиїсь штани.

Прозвучала повітряна тривога, я сказав мамі, що треба спускатися на парковку в сусідній бізнес-центр.

Родина 34-річного військового Віктора Ганича мешкала на останньому, четвертому поверсі. Від квартири не лишилося навіть стін, видно лише небо.

Віктор – скромний хлопець, коли каже про рідних, голос трохи сідає. Його загиблу маму звали Тетяна Вікторівна, їй було 59 років. Все життя вона працювала медсестрою, останнім часом працювала в аеропорту «Київ» у Жулянах. Вітчиму Віталію Володимировичу було 69 років, він пенсіонер, працював охоронцем.

До Києва Віктор приїхав буквально на три дні. Хлопець воює на Херсонському напрямку, повернувся із зони бойових дій – і з’явився час хоч провідати рідних.

«Я до 24 лютого ніякого стосунку до армії не мав, працював приватним підприємцем. А як тільки почалося вторгнення, одразу пішов у військкомат і поїхав на фронт», – розповідає Віктор.

Ранок 17 жовтня він насилу згадує. «Прозвучала повітряна тривога, я сказав мамі, що треба спускатися на парковку в сусідній бізнес-центр. «Я тільки встиг дійти до першого поверху, відчинив двері – і тут стався вибух», – каже Віктор.

Як військовий він відразу зрозумів, що шансів вижити у його близьких не було. Він перечекав тривогу на парковці, а потім повернувся. Рятувальники якраз встановили сходи до вікна другого поверху та допомагали мешканцям уцілілої частини будинку вибратися назовні.

Потім розпочали розбір завалу. Окрім мами та вітчима, загинули чоловік та дружина Вікторія та Богдан Замченки, Віка була на 6-му місяці вагітності. На другому поверсі загинула бабуся ще одного сусіда.

Віктор Ганич залишився без усього. Згоріли не лише всі речі, сімейний архів, а й документи його та батьків. Він залишився у чому був – штани, кросівки, курточка та військовий квиток у кишені.

Наразі він навіть не може подати документи на відновлення житла. Поки живе у своєї бабусі, яку доглядала його мама.