Skip to main content

Санкції, техніка, фінансування: Канада оголосила про нові заходи на підтримку України

Канада планує надати Україні додаткову підтримку, яка включає постачання додаткової бронетехніки, випуск суверенних облігацій і нові санкції проти Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час XXVII Трирічного Конгресу українців […]

Канада планує надати Україні додаткову підтримку, яка включає постачання додаткової бронетехніки, випуск суверенних облігацій і нові санкції проти Росії.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час XXVII Трирічного Конгресу українців Канади у Вінніпезі.

“Поки українці мужньо захищають свою країну та наші спільні цінності миру, демократії та прав людини, Канада залишається незмінною у нашій підтримці. Ми продовжимо використовувати всі наявні у нашому розпорядженні засоби для підтримки уряду і народу України та притягнення Росії до відповідальності за її жорстоке та невиправдане вторгнення”, — йдеться у повідомленні.

Трюдо зазначив, що Канада випустить українські суверенні облігації, які допоможуть українському уряду продовжити свою роботу, зокрема щодо надання основних послуг українцям, таких як виплата пенсій, та закупівлю палива перед зимою. Еквівалент надходжень від цих п’ятирічних облігацій буде спрямований в Україну через рахунок, що адмініструється Міжнародним валютним фондом.

Також Канада запровадила нові санкції проти фізичних та юридичних осіб, причетних до вторгнення Росії в Україну. Обмеження стосуються 35 високопосадовців енергетичних компаній, в тому числі російського газового монополіста “Газпрому” та його дочірніх підприємств, а також шести суб’єктів енергетичного сектору.

На додачу Канада надасть Україні 39 бронемашин.

“39 броньованих машин бойової підтримки (ББМ), які ми оголосили для України в червні, почали прибувати до Європи, де триває підготовка українських сил, а остання з них, як очікується, буде доставлена наприкінці листопада. З лютого 2022 року Канада виділила понад 600 мільйонів доларів на військову допомогу Україні. Ми продовжуватимемо допомагати Україні задовольняти її нагальні потреби у військовому та оборонному обладнанні”, — заявив Трюдо.

Також політик заявив, що Канада виділяє 55 мільйонів доларів у рамках фінансування Міжнародній федерації товариств Червоного Хреста, Міжнародній організації з міграції, Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців та іншим гуманітарним партнерам для підтримки ініціатив з підготовки до зими.

“Канаду та Україну об’єднують не лише міцні зв’язки між нашими народами, а й наша фундаментальна віра у свободу, демократію, справедливість та перемогу світла над темрявою. Оскільки Росія продовжує свою незаконну та невиправдану агресію проти України, Канада продовжить підтримувати український уряд та народ. Захищаючи себе українці захищають демократію”, — підкреслив Джастін Трюдо.

Окрім того, прем’єр-міністр Канади оголосив про започаткування Канадсько-українського наукового партнерства, в рамках якого до 20 українських науковців будуть запрошені працювати та жити в Канаді. Ця ініціатива допоможе Україні зберегти та відновити свій науковий та дослідницький потенціал.